5 pomysłów na fototapetę do gabinetu lekarskiego.
   11/16/2018 11:48:59
5 pomysłów na fototapetę do gabinetu lekarskiego.

Fototapeta do gabinetu z kwiatami - zobacz produkt

Urządzając gabinet lekarski chcemy uprzyjemnić naszym pacjentom wizytę i złagodzić stres związany z badaniem. A ponieważ to co nas otacza ma wpływ na nasze samopoczucie musimy odpowiednio dobrać kolory i motywy urządzając poczekalnię i gabinet lekarski.

W poczekalni zależy nam by umilić pacjentom oczekiwanie, dlatego wybieramy barwy i dekoracje, które pomogą się zrelaksować, ewentualnie troszkę rozweselić to miejsce. Bo choć do lekarza przychodzimy po pomoc to jednak często wizycie tej towarzyszy niepokój. Dobrze więc jeśli odpowiednio urządzimy poczekalnię i pobyt w niej będzie sprzyjał pozytywnym myślom i emocjom.

Fototapeta z niemowlakiem do gabinetu lekarskiego - zobacz produkt

Natomiast w gabinecie lekarskim zależy nam na podkreśleniu profesjonalizmu, rzetelności i czystości, dlatego polecamy stonowany wystrój. Dekorowanie gabinetu lekarskiego ma sprawić by pacjenci postrzegali go jako miłe i przyjazne miejsce, do którego bez obaw wrócą.

A to czy pacjent do nas wróci zależy od kompetencji lekarza, ale też od atmosfery jaka panuje w jego gabinecie. A na to z kolei wpływ ma zachowanie lekarza, ale też wystrój gabinetu.

Szczególnie ważna jest atmosfera w gabinecie pediatrycznym. Dla małych dzieci i ich rodziców pozytywny wizerunek lekarza i gabinetu to szansa na sprawnie przebiegająca wizytę bez płaczu nawet podczas szczepienia.

Fototapeta z dziećmi do poczekalni - zobacz produkt

Coraz częściej słyszymy stwierdzenie, że kolor ścian ma wpływ na nasz nastrój. Powstają książki, badania naukowe na temat psychologii koloru. Urządzając gabinety lekarskie i poczekalnie warto o tym pamiętać, i tak np.:

Kolor niebieski – nie rozprasza, symbolizuje harmonię i współczucie;

zielony – to kolor wzrostu i odrodzenia, kojarzy się ze zdrowiem, świeżością i spokojem, pomaga w rozwiązywaniu problemów, stymuluje dobry nastrój, pomaga się zrelaksować;

biały – symbol czystości, oznacza uczciwość, uzdrowienie, spokój, doskonałość.

Fototapeta z fioletowymi kwiatami - zobacz produkt

Ciepłe, ale nie jaskrawe kolory, będą idealne do poczekalni gdzie chcemy wprowadzić nutę optymizmu. W poczekalni doskonale sprawdzą się fototapety z przyrodą, krajobrazami, kwiaty w skali makra. W gabinecie pediatry najlepsze będą wyraziste wzory, które odwrócą uwagę dziecka. Podobnie jest w gabinecie stomatologicznym gdzie fototapeta powinna przykuć wzrok pacjenta na dłużej. W pozostałych gabinetach lepiej sprawdzą się fototapety o stonowanym charakterze, mogą to być np. dekoracje przedstawiające budowę człowieka. Oczywiście oprócz fototapet można zdecydować się inne elementy kompozycji, które uzupełnią wystrój danej przestrzeni. Mogą to być tapety, naklejki, obrazy.

Fototapeta do przychodni lekarskiej - zobacz produkt

Wybierając fototapetę do gabinetu lekarskiego warto zwrócić uwagę na technologię druku i materiał. Aby użyte atramenty były bezwonne, ekologiczne, na bazie wody, a nie rozpuszczalników. Jeśli musimy je czyścić, wybierzmy fototapety z laminatem. Ponieważ zabezpieczy on nasz wydruk i zyskamy fototapetę zmywalną.

Komentarze

Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodawać komentarze

Szukaj w blogu

Ostatnie Artykuły