PICTUREWALL.PL: FOTOTAPETY, OBRAZY, NAKLEJKI | ADRES: Krakowska 98, 50-427 Wrocław 71 792 77 47 / 511 448 804 / 799 082 125 / kontakt@picturewall.pl

Nie masz okna? Wspaniały widok dzięki fototapecie z oknem

Nie masz okna? Wspaniały widok dzięki fototapecie z oknem

Fototapeta imitująca okno ma bardzo szerokie zastosowanie. To dekoracja, która ma spełniać dodatkowe zadania, jak powiększenie małej kuchni lub uczynienie przytulniejszym dużego salonu. Ponieważ nie każdy z nas widzi ze swojego okna nadmorskie plaże, szczyty gór czy inne zachwycające widoki. Czasami z okien widzimy szare blokowiska lub ogródek sąsiadów, a niektórzy z nas, w małych mieszkaniach mają nawet ciemne kuchnie. Może warto więc poszukać fototapety z widokiem okna, a za nim coś o czym marzymy? Możliwości jest bardzo dużo, jak np. błękitne niebo, morzeplaża, las,  wiejski ogródek lub biurowce dużego miasta.

Ważne są 3 zasady. Po pierwsze, fototapetę z wizerunkiem okna powinniśmy umieścić na powierzchni, która nie będzie oświetlona światłem dziennym, aby odbicie światła nie osłabiło zamierzonego efektu. Po drugie, widok który będzie w tym oknie musi pasować stylistycznie do klimatu naszego domu. Po trzecie, fototapetę imitującą okno powinniśmy dopasować do wymiarów ściany lub umieścić na dodatkowo zaaranżowanym podłożu (tapeta z teksturą cegły czy kamienia lub ściana pomalowana w odcieniu ramy okna). Dzięki takim fototapetom zyskamy tzw. pokój z widokiem, czyli marzenie każdego turysty, przeniesiemy się w dowolne miejsce na kuli ziemskiej, poczujemy się lepiej w powiększonym optycznie pomieszczeniu, i jeszcze jedna zaleta: pogoda za oknem będzie zawsze taka jak chcemy.