Relaksacja w domu – jaką fototapetę wybrać?

Relaksacja w domu – jaką fototapetę wybrać?

Zobacz produkt

Gdy chcemy stworzyć przytulny kąt w naszym domu służący do odpoczynku i zastanawiamy się jak go urządzić warto na początek zastanowić się co ja lubię?, w jakich miejscach najlepiej odpoczywam? Ponieważ to właśnie nasze subiektywne doznania i preferencje będą najlepszą podpowiedzią przy wyborze fototapety.
Tak więc gdy fototapeta ma nam pomóc stworzyć nastrój relaksu możemy śmiało szukać jej wśród fotografii przyrody. Wielu z nas wypoczynek kojarzy się z wyjazdem za miasto dlatego w tej kolekcji krajobrazy i elementy przyrody będą się doskonale sprawdzać. Przykłady to: morze i spokojna plaża, które udekorują ścianę w salonie; góry dla amatorów górskich wędrówek, zielony czy też mglisty las, a nawet chmury na suficie w sypialni to tylko niektóre z możliwości. Fototapety z tej kolekcji to bardzo często krajobrazy, które wprowadzą do wnętrza efekt przestrzeni dzięki czemu optycznie powiększymy pomieszczenie. Wzrok chętnie ucieka do bezkresu morza czy odległych chmur, nasze oczy wtedy odpoczywają, nasze myśli się wyciszają.

Zobacz produkt

Alternatywą dla bardziej wymagających są fototapety autorskie tworzone przez grafików specjalnie dla danego sklepu czy producenta. Będą bardziej unikatowe, nadadzą wnętrzu indywidualny charakter. A równocześnie będą zgodne z aktualnym wzornictwem.

Zobacz produkt

W zależności od stylistyki mieszkania i naszych upodobań możemy wybrać barwy stonowane albo bardziej kolorowe. W dzisiejszych wnętrzach dominują biele, szarości i drewno dlatego często takie też są dodatki i dekoracje ścienne. Choć jest też bardzo liczna grupa, która lubi wprowadzić do wnętrza więcej kolorowych akcentów, które dodają energii, które sprawiają, że wnętrze jest bardziej „żywe”.

Zobacz produkt

Relaksacja w domu to dla wielu z nas łazienka czy też salon kąpielowy. Dla miejsc o podniesionej wilgotności rynek fototapet też znalazł doskonałe propozycje. Odpowiedni materiał – flizelina z laminatem, zabezpieczenie fototapety i oczywiście dobry montaż sprawią, że możemy osiągnąć efektowne domowe spa, które zawsze poprawi nam nastrój.

Zobacz produkt

Na rynku fototapet i dekoracji na ścianę jest wiele pięknych, unikatowych wzorów, które znakomicie sprawdzą się w każdym domu. Choć w tym miejscu wspomnę, że jeśli wolimy mieć coś niepowtarzalnego, coś czego nie będzie miał nikt inny, to warto zajrzeć do naszego rodzinnego albumu i zrobić fototapetę lub obraz z własnego zdjęcia. Może wśród naszych rodzinnych fotografii znajdziemy taką, która będzie budziła cudowne wspomnienia i będzie najlepszym pomysłem na dekorację ściany naszej domowej strefy relaksu. Gorąco polecam, warto znaleźć coś dla siebie.