Home office – jak stworzyć przyjemne biuro z wykorzystaniem fototapet we własnym domu?

Home office – jak stworzyć przyjemne biuro z wykorzystaniem fototapet we własnym domu?

Pandemia koronawirusa, która chwilowo na szczęście odchodzi w zapomnienie, spowodowała, że wielu pracowników musiało zacząć pracę w trybie home office. Większość pracowników wcześniej na co dzień pracowało w komfortowych i ergonomicznych biurach, a teraz są skazani na pracowanie na domowej kanapie albo przy stole w kuchni. Tak naprawdę nie mamy pojęcia, jak długo pandemia koronawirusa jeszcze potrwa. Czy ta zmiana nie stanie się czymś stałym?
Czy może będzie tak, że będziemy od czasu do czasu przestawiać się na home office, gdy liczba zachorowań na COVID-19 znowu wzrośnie? Lepiej przygotować się na taką opcję. Jednak jeżeli nawet pandemia szybko odejdzie w niepamięć, to pieniądze wydane na fototapety oraz na meble do domowego gabinetu, nie będą niepotrzebnym wydatkiem. Zawsze jest tak, że czasami przynosisz pracę do domu i wtedy o wiele szybciej i lepiej wykonasz ją przy komfortowym biurku. W tym artykule przedstawimy Ci, jak powinno wyglądać domowe biuro. Pamiętaj o tym, że tylko dobrze zorganizowana i udekorowana przestrzeń zapewni Ci sukces w życiu zawodowym, co może korzystnie wpłynąć również na Twoje życie prywatne.

Jak urządzić domowe biuro?

Jak to zrobić, żeby tradycyjne biurko komputerowe stało się idealnym miejscem do wykonywania obowiązków zawodowych? Przepis na skuteczny home office wcale nie jest tak skomplikowany, jak początkowo mogłoby Ci się wydawać. Wystarczy, że zastosujesz kilka sprawdzonych przez nas wskazówek wnętrzarskich. Dzięki nim praca w domu stanie się dla Ciebie prawdziwą przyjemnością. Mamy nadzieję, że dzięki naszym poradom uda Ci się również zwiększyć poziom kreatywności, co pozytywnie wpłynie na jakość wykonywanej przez Ciebie pracy zdalnej.
Domowe biuro potrzebuje posiadania kilku sprzętów, akcesoriów oraz gadżetów i zapewnienia sobie właściwego oświetlenia. Dzięki temu uda Ci się stworzyć profesjonalne miejsce do pracy. Tworząc je będziesz się mógł poczuć jak twórca z Instagrama, ponieważ będzie ono tak piękne i jednocześnie funkcjonalne. Pomożemy Ci urządzić home office, w taki sposób, aby to miejsce było jednocześnie funkcjonalne i estetyczne.

Co jest aktualnie modne w domowych biurach?

Praca zdalna poza siedzibą przedsiębiorstwa jest wiązana z wypracowaniem w sobie wręcz żelaznej dyscypliny. Bardzo dużym plusem pracy home office jest komfort oraz to, że wreszcie nie musisz tracić czasu na dojazdy. Szef również nie stoi Ci nad głową i nie czepia się o drobiazgi. Jednak to, od Ciebie zależy, czy wykonywana przez Ciebie praca będzie dawała wymierne rezultaty. Pamiętaj o tym, żeby koniecznie dobrze się zorganizować. Dzięki temu będziesz mógł się jednocześnie zatroszczyć o higienę pracy i nauczysz się skutecznie oddzielać życie zawodowe od prywatnego. Jeżeli jesteś osobą słynącą z dobrej organizacji, to nie powinieneś mieć problemu z przestawieniem się na pracę w trybie home office. Musisz pamiętać o tym, że od teraz na Twojej głowie będzie skrupulatne wykonywanie wszystkich obowiązków i pilnowanie terminów. W home office oczywiście na samym początku najważniejsze jest określenie priorytetów.

Od czego powinieneś zacząć tworzenie home office?

Przede wszystkim od znalezienia miejsca do stworzenia domowego biura. Tak naprawdę może Cię zainspirować dosłownie wszystko, co znajduje się w Twoim otoczeniu. Powinieneś się głęboko zastanowić nad wykreowaniem takiej przestrzeni, która będzie się znajdowała daleko od pomieszczeń, w których na co dzień przebywają pozostali domownicy. Dzięki temu o wiele łatwiej będzie Ci skoncentrować się na właśnie wykonywanych obowiązkach zawodowych. Warto tutaj jeszcze dodać, że musisz zadbać o odgrodzenie biurka do pracy przy wykorzystaniu zasłony, regału albo ścianki działowej. Oczywiście odnosi się to do sytuacji, gdy nie masz samodzielnego pokoju do realizowania w nim obowiązków służbowych.

Gdzie szukać inspiracji do urządzenia domowego biura?

W sieci możesz znaleźć bardzo wiele pomysłów, jak urządzić domowe biuro. Architekci wnętrz doskonale zdają sobie sprawę z tego, że na niewielkiej przestrzeni po prostu nie da się wygospodarować samodzielnego pokoju do pracy. O wiele łatwiej jest znaleźć miejsce na kącik do pracy. Jeżeli zależy Ci na zmniejszeniu kosztów i posiadasz zdolności manualne, to zawsze możesz samodzielnie wykonać meble. Natomiast jeżeli chodzi o dekoracje do domowego biura, to radzimy Ci skorzystać z naszych propozycji fototapet. Konkretne modele omówimy w dalszej części tego artykułu. Tutaj chcielibyśmy tylko wspomnieć o tym, że takie fototapety znacznie ożywiają pomieszczenie i zwiększają Twoją kreatywność. Jeżeli uwielbiasz kolorowe dekoracje, to serdecznie polecamy Ci na przykład fototapetę kolorowa pustynia. Intensywne barwy łączą się na niej z zabawnymi kaktusami. Taka fototapet doskonale będzie się prezentowała na gładkiej ścianie. Niekoniecznie białej.

Fototapeta Kolorowa pustynia

Zobacz produkt

Wracając jeszcze do samego domowego biura, to polecamy Ci samodzielnie zrobić meble. Od czego zacząć? Doskonałym pomysłem będzie wykonanie domowego biura do home office z drewna. Palety drewniane mogą Ci posłużyć do wykonania wygodnego fotela albo stylowej komody. Modernistyczne biuro domowe jest miejscem, w którym powinieneś zadbać o wygodę. Najlepiej postaw swoje nowe biurko w miejscu oddalonym od kuchni lub sypialni, bo właśnie w tych pomieszczeniach najczęściej jest największy ruch. Jeżeli zależy Ci na dobrym urządzeniu domowego biura, to powinieneś wydzielić odpowiednią strefę do pracy biurowej. Możesz to zrobić oczywiście za pomocą ażurowej płyty albo ciężkiej kotary.

Jak umilić sobie pracę w home office?

Bardzo dobrym tłem do pracy będą niewielkie dekoracje. Mamy tutaj na myśli na przykład tablice z hasłami motywacyjnymi. Równie pożądana jest stonowana kolorystyka ścian albo fototapeta w monotonnych barwach. Jedną z takich fototapet jest na przykład ta z motywem białych żurawi. Dominuje w niej jak możesz się domyślić biel. Na niej możesz zobaczyć żurawie. One są umieszczone w rozmaitych konfiguracjach. To sprawia, że całość prezentuje się niezwykle nowocześnie. Fototapety w żywych kolorach, raczej w przypadku domowego biura nie będą strzałem w dziesiątkę. Wynika to stąd, że neonowe i zbyt krzykliwe barwy mogą prowadzić do dekoncentracji. Wtedy skupienie się na codziennej pracy może stać się w bardzo dużym stopniu utrudnione. Natomiast fototapety w minimalistycznym stylu, na przykład we wzory geometryczne albo roślinne, pozwolą Ci na skoncentrowanie się na obowiązkach oraz na zwiększenie motywacji do pracy. Bardzo ważnym elementem w home office jest oświetlenie. Polecamy Ci zainwestowanie w dwie lampy. Pierwsza z nich to biurkowa, a druga sufitowa. Najlepiej tę pierwszą postaw z prawej albo z lewej strony biurka.

Fototapeta Białe żurawie

Zobacz produkt

Jak wydzielić domowe biuro?
Home office w salonie może się sprawdzić. Jednak pamiętaj koniecznie o zrealizowaniu jednego warunku. Jest nim wydzielenie właściwej przestrzeni do wykonywania w domu biurowych obowiązków. Pogodzenie mebli biurowych z pokojem dziennym jest trudne i nie chcemy tutaj tego specjalnie ukrywać. Jednak chcemy też podkreślić to, że nie jest to misja niemożliwa do zrealizowania. Wytyczenie strefy przeznaczonej do wykonywania codziennych obowiązków możesz zrealizować korzystając z pomocy specjalistów od urządzania pomieszczeń. Domowe biuro w salonie powinno być bardzo zbliżone pod względem kolorystycznym do pozostałej części pomieszczenia.

Jak to zrealizować w praktyce?

Funkcjonalne umieszczenie miejsca do pracy jest zależne przede wszystkim od kształtu pokoju dziennego, od jego wymiarów i od właściwego połączenia go z resztą przestrzeni. Pamiętaj o tym, że pokój dzienny jest przeznaczony do relaksu i nie powinieneś mieszać ze sobą tych dwóch stref. Może to mieć katastrofalne skutki, ponieważ nie będziesz mógł ani pracować, ani odpoczywać efektywnie. Bardzo dobrym sposobem na oddzielenie od siebie tych dwóch stref jest ustawienie biurka do pracy w rogu. To sprawi, że pozostali domownicy będą mogli swobodnie korzystać z innych części domu lub mieszkania. Wtedy Twoja praca nie będzie nikomu przeszkadzać. Najbardziej polecamy Ci zakup biurka o lekkiej konstrukcji. Dobrą propozycją będzie na przykład takie z metalowym stelażem albo z drewna. Pamiętaj o tym, aby dodać do niego funkcjonalne regały oraz odpowiednie dekoracje.
Jeżeli chodzi o te ostatnie, to zachęcamy Cię do zakupu pięknych fototapet. Tak jak wspomnieliśmy do domowego biura najlepiej sprawdzi się coś w stonowanych barwach, aby Cię nie dekoncentrowało. Dobrą propozycją będą między innymi kremowe czaple. Tak samo jak wspomniane kilka akapitów wcześniej białe żurawie są stonowane, ale jednocześnie dzięki jednemu czerwonemu elementowi, nawiązują do japońskiego stylu. Tym wyróżniającym się akcentem jest zachodzące słońce. Jeżeli lubisz tego rodzaju klimaty, to ta fototapeta do domowego biura powinna Ci przypaść do gustu.

Fototapeta autorska Kremowe Czaple do biura

Zobacz produkt

Czy warto urządzić domowe biuro w sypialni?

Musimy przyznać, że jest to odrobinę kontrowersyjny pomysł. Jednak, jeżeli masz mieszkanie o niewielkiej powierzchni, to może być tak, że jest to po prostu jedyne możliwe wyjście. Mały pokój sypialniany stanowi bardzo duże utrudnienie zarówno dla Ciebie, jak i dla zatrudnionego architekta wnętrz. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że sypialnia powinna być miejscem przeznaczonym wyłączne do odpoczynku, ale bywa tak, że jest to zwyczajnie nieosiągalne. Mimo wszystko chcemy tutaj podkreślić, że sypialnia z założenia jest miejscem maksymalnie spokojnym. To powoduje, że jeżeli masz pracę wymagającą kreatywności i pracy umysłowej na jak najwyższym poziomie, to home office w Twojej własnej sypialni może się okazać całkiem efektywnym rozwiązaniem.

Home office z fototapetą autorską Kwiaty

Zobacz produkt

Jeżeli chodzi o dekoracje w takiej sypialni, która jest jednocześnie domowym biurem, to możesz sobie tutaj pozwolić na trochę romantyzmu. Rekomendujemy Ci na przykład fototapety z motywem różowych kwiatów, nawet w stylu barokowym. Taka dekoracja powoduje, że praca staje się spokojniejsza i przyjemniejsza. Życzymy Ci jak najpiękniejszych dekoracji i sukcesów zawodowych!

Ostatnie artykuły

Popularne artykuły

Tagi

Archiwum Bloga