5 pomysłów na optyczne powiększenie mieszkania za pomocą fototapety

5 pomysłów na optyczne powiększenie mieszkania za pomocą fototapety

Chciałbyś mieć większy pokój, ale nie uśmiecha Ci się wyburzanie ścian? Doskonale to rozumiemy. Na szczęście jest bardzo wiele sposobów, aby optycznie powiększyć wnętrze. Zazwyczaj ich wprowadzenie w życie nie wiąże się z dużymi kosztami. Na pewno poradzisz sobie z takim mini remontem, ponieważ może on polegać między innymi na powieszeniu dużego lustra albo ciekawej fototapety. Możesz też zawsze zdecydować się na pomalowanie ścian na jasny kolor. Będzie z tym trochę zamieszania, ale czego się nie robi, aby zyskać dodatkową przestrzeń? Choćby wizualnie. Dzięki dobrze sprawdzonym przez nas trickom Twoje wnętrze nie tylko będzie ładniej wyglądało, ale również będzie się wydawało większe. Oczywiście możesz wybrać tylko te porady, które najlepiej będą pasowały do Twojego salonu, sypialni albo kuchni. Zastosowanie ich wszystkich jednocześnie wprowadzi tylko niepotrzebny chaos we wnętrzach. Przy udzielaniu tych wskazówek kierujemy się tym, aby koszt ich wdrożenia był niewielki i żeby ich wprowadzenie w życie dało wymierne rezultaty. Już przechodzimy do bardzo obszernej odpowiedzi na pytanie – sposoby na optyczne powiększenie małego pokoju?

Czy mniej może znaczyć więcej?

W tym konkretnym przypadku odpowiedź jest jak najbardziej twierdząca. Jeżeli zależy Ci na tym, żeby Twój pokój wydawał się większy, to koniecznie ogranicz do minimum ilość mebli, połączeń kolorystycznych oraz niepotrzebnych bibelotów. Jeżeli już decydujesz się na zakup mebli, to pamiętaj o tym, żeby wybierać modele, które nie posiadają obić, ani tapicerki. Pamiętaj też o tym, żeby, gdy tylko to możliwe, to wybierać meble o małych gabarytach.

Czy jasne i stonowane barwy to dobry kierunek, by powiększyć małe wnętrze?

Pamiętaj o tym, żeby za wszelką cenę unikać ciemnych kolorów. Tak naprawdę w każdym wnętrzu prezentują się one wyjątkowo przytłaczająco. W dodatku pewnie od razu masz takie wrażenie, że pomieszczenie, w którym właśnie przebywasz, staje się jakby mniejsze. Jasne barwy nie zawsze oznaczają od razu konieczność malowania całego pomieszczenia na biało. Równie dobrze możesz się zdecydować na kolor beżowy albo śmietankowy. Te barwy równie dobrze optycznie powiększają przestrzeń.

Fototapeta Jasne Pióra na ścianie w przedpokoju

ZOBACZ PRODUKT

Czy dobrym pomysłem będzie pomalowanie sufitu na inny kolor?

Uważamy, że jest to naprawdę wspaniały pomysł. Z wielu względów. Dzięki temu spowodujesz, że całe pomieszczenie będzie się wydawało wyższe i jaśniejsze. Ściany natomiast będą sprawiały wrażenie ciemniejszych, ale właśnie o to chodzi w tym tricku. Jest to pewnego rodzaju złudzenie optyczne. Jego działanie polega na tym, że pomieszczenie od razu wydaje się większe pod względem optycznym.

Czy wszystkie ściany w pokoju muszą mieć ten sam kolor?

Absolutnie nie. Kolejnym naszym trickiem jest pomalowanie jednej ze ścian na odmienny kolor. Dlaczego? Jak to działa? Gdy ta ściana będzie kontrastowała z pozostałymi, to od razu optycznie będzie wyglądała na dłuższą. Zresztą całe pomieszczenie również. Taka zabawa farbami, nie jest droga, a może przynieść zaskakujące rezultaty i mnóstwo radości. Oczywiście nie jest to jeszcze koniec naszych wnętrzarskich porad. Jednak nawet jeżeli zastosujesz wyłącznie te tutaj wymienione, to i tak Twoje pomieszczenie zmieni się nie do poznania.

Czy pomalowanie brzegów płytek pozwoli powiększyć małe pomieszczenie?

Tak, ale musisz koniecznie pamiętać, o jednej bardzo ważnej rzeczy. Powinieneś pomalować brzegi płytek na ten sam kolor, co ściany, do której są przymocowane. Dzięki temu uda Ci się optycznie powiększyć przestrzeń w całym pomieszczeniu. Możesz również postawić na pomalowanie brzegów półek oraz szafek zamocowanych przy ścianach.

Czy możesz pomalować ściany na dwa różne kolory?

Uważamy, że jest to naprawdę wyśmienity pomysł. Dzięki temu uda Ci się optycznie powiększyć nawet najmniejsze pomieszczenie. Chcemy tutaj również dodać, że podwójny kolor ścian możesz zastosować wyłącznie wtedy, gdy trzymasz się jednej, prostej zasady. Mamy tutaj na myśli oczywiście to, żeby ciemniejszy kolor umieścić poniżej linii wzroku. Jakie są korzyści z właśnie takiego pomalowania korytarza lub niewielkiej kuchni? Największą zaletą takiego rozwiązania jest to, że wtedy nie będziesz się czuł przytłoczony wnętrzem. Często w małych pomieszczeniach wszyscy mamy wrażenie, że jest nam za ciasno. Niektórzy nawet mówią, że się duszą. Możesz to zmienić, stosując ten jeden, prosty trik. W górną część ściany pomalujesz jaśniejszym kolorem, to pokój od razu będzie się wydawał o wiele wyższy i przestronniejszy. Czy możesz coś jeszcze zrobić, aby zwiększyć komfort Twojego życia. Przede wszystkim przeczytać ten artykuł do samego końca, ponieważ pozostało nam do omówienia jeszcze bardzo wiele cennych wskazówek, o których po prostu nie możesz tak łatwo zapomnieć. Jednymi z nich są oczywiście fototapety, którym poświęcimy w tym tekście bardzo dużo miejsca i czasu. Jednak zanim do nich przejdziemy, to jeszcze skoncentrujemy się na tym malowaniu. Wspominamy o nim przede wszystkim dlatego, że kolory ścian potrafią w naprawdę spektakularny sposób powiększyć optycznie pomieszczenie. Gdy połączysz je z doskonale dobranymi fototapetami, to rezultat będzie jeszcze lepszy. Tylko poczekaj jeszcze chwilę, bo mamy Ci do przekazania również pozostałe triki wnętrzarskie.

W jaki sposób możesz zastosować odwrotną paletę barw?

Przede wszystkim do małych wnętrz bardzo dobrze sprawdzi się wykorzystanie odwrotnej palety barw. Gdy pomalujesz ściany w Twoim pokoju na biały kolor albo na inny neutralny, a drzwi, gzymsy i listwy na ciemniejszy odcień, to optycznie powiększysz powierzchnię. W dodatku cały pokój będzie bardziej energetyczny, żywy. Aż będzie Ci się chciało spędzać w nim jak najwięcej czasu.

Czy duża ilość bieli w pomieszczeniu to dobry pomysł?

Sam możesz oczywiście spróbować. Jednak naszym zdaniem jest to świetny sposób na optyczne powiększenie nawet najmniejszego wnętrza. Dlaczego tak myślimy? Przede wszystkim z tego względu, że w przypadku ciemniejszych kolorów w dekoracjach, mogą one przytłaczać. To jest najważniejszy powód, że my próbujemy ich unikać we wnętrzach. Z tego względu, jeżeli wybierasz swoją nową fototapetę do salonu, to zachęcamy Cię do tego, abyś wybrał taką z dużą ilością bieli. Możemy Ci zaproponować na przykład naszą fototapetę autorską o nazwie Złote Usta. Jej dół przedstawia twarz oraz oczywiście usta. Całość utrzymana jest w bardzo ciemnej kolorystyce. Dominuje czerń i ciemny brąz. Natomiast górna część tej fototapety autorskiej to jasna chmura. Ogólnie rzecz biorąc, jest to niesamowicie ciekawa kompozycja, ponieważ jest nowoczesna. Pasuje zarówno do sypialni, jak i do salonu. Możesz sam zdecydować, jaki rozmiar fototapety będzie dla Ciebie odpowiedni i ją u nas zamówić. To właśnie te jasne elementy na fototapecie powodują, że wnętrze staje się jaśniejsze i jednocześnie o wiele mniej przytłaczające, a co za tym idzie, spowoduje optyczne powiększenie wnętrza. Wyobraź sobie, że w małym korytarzu powiesisz fototapetę, na której przeważa czarny kolor. Może to jest i nawet fajne, bo styl industrialny nigdy nie wychodzi z mody, ale z samego swojego założenia kompletnie nie pasuje on do małych pomieszczeń.

Fototapeta Złote Usta - optyczne powiększenie sypialni

ZOBACZ PRODUKT

Czy fototapeta pozwoli nam na optyczne powiększenie w małego pomieszczenia?

Jesteśmy za tym, jak najbardziej. Wynika to przede wszystkim stąd, że niepowtarzalne wzory na fototapecie, naprawdę są w stanie, powiększyć optycznie prawie każdą przestrzeń. Dlatego zachęcamy Cię wtedy do pomalowania pozostałych ścian w pomieszczeniu na ten sam kolor, który dominuje na wybranym przez Ciebie wzorze. Co to oznacza w praktyce? Może lepiej wyjaśnimy Ci to na przykładzie. Zachęcamy Cię do obejrzenia naszej fototapety autorskiej o nazwie Kolorowe Liście Wersja Druga. Jak sama jej nazwa wskazuje, to jest fototapeta, na której są kolorowe liście. Znajdują się one dokładnie w samym centrum kompozycji. Są naprawdę piękne, ale na nich nie będziemy się teraz koncentrować. Dla nas obecnie najważniejszym elementem jest tło fototapety autorskiej. Możesz na nim zobaczyć mnóstwo liści w charakterystycznym kolorze butelkowej zieleni. Czemu w ogóle wspominamy tutaj o tej fototapecie autorskiej? Głównie z tego względu, że dominuje na niej jeden kolor. W tym przypadku bardzo dobrym pomysłem będzie pomalowanie pozostałych ścian na odcień butelkowej zieleni. Wtedy absolutnie każdy element będzie się ze sobą świetnie komponował. W dodatku uzyskasz efekt optycznego powiększenia przestrzeni w niewielkim pomieszczeniu.

Fototapeta Kolorowe Liście Wersja Druga - efektowne powiększenie salonu

ZOBACZ PRODUKT

Czy fototapety autorskie wpłyną na optyczne powiększenie niewielkiego pomieszczenia?

Wspominaliśmy już wcześniej o fototapetach autorskich Kolorowe Liście Wersja Druga oraz Złotych Ustach. Jednak są to dopiero dwa pomysły z naszej kolekcji fototapet autorskich na optyczne powiększenie niewielkiego wnętrza za pomocą tych dekoracyjnych elementów ściennych. Zaproponujemy Ci jeszcze trzy fototapety autorskie o takich samych właściwościach, abyś naprawdę miał z czego wybierać.
Kolejną naszą propozycją są oczywiście pasy. W jaki sposób mogą one powiększyć wnętrze? Pasy działają w ten sposób, że wydłużają albo poszerzają wnętrze, w zależności od tego, czy są pionowe, czy poziome. Jeżeli zależy Ci na tym, żeby w jeszcze większym stopniu powiększyć ulubiony salon lub sypialnię, to zachęcamy Cię do pomalowania sufitu na ten sam kolor, to wybrana przez Ciebie fototapeta. W naszym sklepie internetowym mamy między innymi fototapetę autorską o nazwie Cienie Palm na Bambusie. Jak sam jej tytuł wskazuje, widoczne są na niej palmy oraz bambus. Ten ostatni element przedstawiony jest oczywiście w postaci pionowych pasów. Taka fototapeta autorska pozwoli Ci optycznie wydłużyć i powiększyć małe wnętrze.

Fototapeta Cienie Palm na Bambusie

ZOBACZ PRODUKT


Dobrym pomysłem jest również umieszczenie w pomieszczeniu fototapety, która jest w proste wzory. Możemy Ci zaproponować na przykład fototapetę autorską Jasne Pióra. Może nie jest to najbardziej powtarzalny wzór na świecie, ale jest na tyle jednolity i stonowany, że z pewnością optycznie powiększy Twój mikroskopijny przedpokój.
Dobrym pomysłem i już ostatnim jest wybranie tapety w jednym kolorze. Dlatego możemy Ci polecić na przykład fototapetę autorską Fresk Tropikalny. Są na niej widoczne bardzo różne odcienie szarości. Z pewnością będzie to fototapeta, która pozwoli na optyczne powiększenie małego wnętrza.

Autorska fototapeta Fresk Tropikalny - dekoracja w jednym kolorze

ZOBACZ PRODUKT

Ostatnie artykuły

Popularne artykuły

Tagi

Archiwum Bloga